poniedziałek, 15 maja 2017

Magiczna rosa

wyjść o świcie stopą bosą
umyć się poranną rosą...

Magia rosy ma związek z magią wody, bo rosa to woda przecież, ale szczególna, woda z nikąd, skroplona z powietrza.
Sami rozumiecie, że znaczenie pierwszorzędne ma, gdzie rosa się skrapla, czy w czystych miejscach, np koło lasu i czystych łąk, jezior, czy w warunkach chemicznych upraw wielkoobszarowych, lub miejskich. Zaprogramowanie wody może być negatywne, albo uzdrawiające.
Ale to absolutna podstawa, tego pisać chyba nawet nie trzeba.
1. Rosa to woda strukturowana, przyswajalna natychmiast przez komórki ciała.
2. W zależności od roślin na jakich się skrapla, nabiera innych właściwości. Kiedyś, jako środek leczniczy była zbierana rosa z przywrotnika :)
3. Woda "zaszczepia się" programami substancji z jakimi się styka. Na tej zasadzie działa homeopatia, gdzie  rozcieńczenie substancji czynnej w wodzie jest takie, że badając ją chemicznie można nie znaleźć nawet śladu substancji leczniczej.
A jednak działa.
Wyobraźmy więc sobie, co płynie z kranów miejskich. Woda niby przepuszczona przez oczyszczalnie, chemicznie niby bez zarzutu, ale program jaki w sobie niesie to czysta destrukcja. Taka woda przekazuje swój program wodzie w komórkach ciał: naszych i naszych zwierząt. A komórki reagują na takie sygnały. Tak jak w homeopatii.
Homeopatyczny roztwór destrukcji.
4. Woda z rosy zmienia swoje właściwości, w zależności od pory.
-Wieczorna rosa uspokaja i wycisza, leczy nerwice, bezsenność, wygania koszmary
-Nocna rosa ma właściwości wody martwej, czyli pomaga oczyścić ciało z komórek chorych i nie rokujących. Odbiera energię.
Ma to znaczenie w leczeniu np raka skóry i innych. Okłady z takiej rosy odbierają energię guzom. Oczywiście w tym celu warto zebrać rosę np z glistnika lub roślin przeciwrakowych...
-Poranna rosa, tuż o świcie  i o pierwszych promykach słońca, witalizuje, rozgrzewa, odradza, odmładza.
Tak więc zbieramy rosę z wybranej zieleni (np koniczyna, perz itp) przeciągając po niej czyściutką tetrą, gazą, lub innym czystym naturalnym materiałem, ( np.len) , aż będzie mokra i ciężka, a potem obmywamy się tym, obmywamy i jasniejemy jak poranne słoneczko.
(te materiały prać bez chemii, w orzechach piorących lub mydlnicy, ew. w sodzie lub mydle potasowym)
Można  zbieranie rosy dodatkowo skojarzyć z fazami księżyca, żeby wzmocnić działanie, (np nocna rosa z ubywającego księżyca).
Oraz dołożyć intencje.
Wiem, wiem. Większość z Was jak słyszy że ma dołożyć intencje, od razu stwierdza, że to wszystko na nic.
Poczytajcie więc o eksperymentach z wodą pana Masaru Emoto.
Poza tym nie na darmo nasi szeptuni i szamani wybierali się przed świtem do źródła lub studni po Milczącą Wodę.
Szli w szamańskim ubiorze, z nie używanym nigdy nowiutkim naczyniem, nie wypowiadając nawet jednego słowa ani głosem, ani myślą, tak samo milcząco nabierali wodę i wracali o świtaniu do domu. Tam dopiero woda była zaklinana dla konkretnej osoby  i przekazywana do obmywania lub picia. Dziś powiedzieli byśmy, że programowana intencją uzdrowienia.
Aby program był czysty, Milczącą Wodę mógł przynieść tylko ktoś, kto potrafił dochować zasad.

Nabieram wodę w źródełku z wąwozu. Pachnie wilgotna żywa ziemia. Woda wymywa podłoże aż do łupków wapiennych. Jest krystaliczna, ze srebrnym, szlachetnym połyskiem. Lodowata.
Jestem w środku Ziemi, nade mną tylko niebo osłonięte młodymi, wiosennymi liśćmi na czubkach drzew. Idę chwilę ścieżką wydeptaną przez zwierzęta leśne, potem skręcam do domu.
Po drodze zabieram z ogrodu dwa czerwone ogonki liściowe rabarbaru.
Kroję je na drobno, dodaję łyżeczkę miodu, zalewam źródlanką i miksuję.
Witariański kompot.
Dla cierpliwych: można nie miksować, ale macerować w wodzie przez kilka godzin pokrojone drobno ogonki. najlepiej na słońcu, tak jak kwiatowe esencje Bacha :)
Ale ja nie byłam cierpliwa. Słoneczko wreszcie grzeje, a ja od rana kosiłam ręczną kosą. Chce się pić.
Wycinam przy okazji koszenia dorodne kępy szanty. Soczyste ciemnozielone łodygi z grubymi liśćmi przeznaczam do suszenia.
Podczas suszenia pachnie przepięknie,  jednak smak ma gorzki.
Gorzkie rośliny poprawiają trawienie, oraz działają na wątrobę i wydzielanie żółci. Szanta używana jest również przy astmie i chorobach układu oddechowego. Poprawia krążenie, rozgrzewa.
3 komentarze:

 1. Alchemicy zbierali rosę przy pomocy lnianych prześcieradeł, a otrzymaną wodę wykorzystywali do dalszych przemian. Nasz przywrotnik ma nazwę łacińską Alchemilla Vulgaris, co mówi samo za siebie. Rosa zbierająca się w zagłębieniu jego liści była wyjątkowo ceniona. Czasem latem wybiegam na naszą łąkę i po prostu tarzam się w rosie (nago). Ale na to można sobie pozwolić, jeśli mieszka się z dala od ludzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak, warunek raczej konieczny :)

   Usuń
 2. To smutne, że męczy Cie ta borelioza. Mam nadzieję, że nie będzie to trwało wiecznie... Mam pytanie do Ciebie - jakie badanie na boreliozę robiłeś?

  OdpowiedzUsuń